KRIMIONLINE, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI VIDEA, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Soud zmírnil trest ženě, která odhodila novorozeně do kontejneru

Petra D. (29), která loni v červenci vyhodila své novorozené dítě s odpadky do kontejneru, bude ve vězení 15 let místo původních 16,5. Vrchní soud v Praze v úterý přihlédl k faktu, že doposud nebyla soudně trestaná, a snížil o 18 měsíců trest, který dostala v dubnu od plzeňského soudu.


Žena loni v červenci hodila do kontejneru v Chebu svou čerstvě narozenou dcerku. Přitom babybox umístěný v chebské nemocnici je vzdálený necelý kilometr od místa činu. Značně podchlazenou holčičku naštěstí zanedlouho našel kolemjdoucí. Holčička skončila v nemocnici, kde dostala jméno Anna.

Senát Vrchního soudu v Praze nezjistil žádné pochybení v rozhodnutí plzeňského soudu, jenom výše trestu je podle něj nepřiměřeně vysoká. „S ohledem na beztrestnost obžalované a fakt, že trestný čin zůstal ve stadiu pokusu, odvolací soud rozsudek částečně zrušil a sám vyměřil trest na samé spodní hranici trestní sazby,” odůvodnil rozhodnutí soudu předseda senátu Michal Hodoušek.

Dítě přežilo náhodou

Nevyslyšel tedy odvolání devětadvacetileté ženy a jejího obhájce. „Pokud je gravidní, zajišťuje porodní potřeby a seznamuje okolí s tím, že je těhotná, těžko bude připravovat vraždu svého dítěte,” uvedl v odvolání ženin advokát Zdeněk Honzík. Navíc šlo podle něj o nesprávnou právní kvalifikaci a trest 16,5 roku je nepřiměřený k povaze činu.

Státnímu zástupci Zdeňku Topinkovi přišel trest v pořádku a požadoval zamítnutí odvolání. „Na skutečnosti, že dítě nezemřelo, nemá obžalovaná žádný vliv. Přežilo náhodou,“ řekl Topinka.

Sama obžalovaná se v emotivním projevu k soudu několikrát rozplakala. „Hrozně mě mrzí, co se stalo. Nechtěla jsem zabít miminko, ještě jedno jsem si přála. Svoje děti mám hrozně ráda, nikdy bych jim neublížila a na porod jsem se připravovala. Kdybych věděla, že žije, nikdy bych to neudělala, nedokážu si vysvětlit, proč se to stalo. Neodpustím si to a ponesu si to do konce života,” kála se před soudem.

Pupeční šňůru přetrhla rukou

Žena po celou dobu těhotenství svému druhovi a otci dítěte tvrdila, že dochází ke gynekologovi, ačkoli u žádného nebyla. Své matce krátce před porodem řekla, že se lékaři plod nezdá a že o miminko možná přijde, protože se nevyvíjí. S úmyslem usmrtit novorozence, jemuž pupeční šňůru přetrhla rukou, jej živého uložila do igelitové tašky a spolu s odpadky do druhé tašky, přičemž vše vhodila do kontejneru na plastový odpad.

„Ten den odešel druh do práce a já už spát nešla. Probudila jsem dvojčata, připravila snídani a pustila jim pohádky. Dopoledne přijeli rodiče s postýlkou a kočárkem a nějakým nákupem. Pak vím, že jsem děti dala spát a usnula s nimi. Když jsem se probudila, šla jsem na záchod, udělalo se mi špatně a pak jsem cítila, že ze mě něco jde, a uvědomila si, že je to miminko. Hrozně jsem se bála. Neplakalo ani se nehýbalo, i když jsem ho pleskla po stehýnku. Myslela jsem, že je mrtvé… Strašně toho lituju, že to nedopadlo, miminko jsem si přála… nikdy bych svým dětem neublížila," uvedla žena v únoru před soudem.

Z její výpovědi vyplynulo, že během těhotenství měla menstruaci, těhotenské testy byly jednou pozitivní, pak negativní. Gynekologa prý nenavštívila proto, že si myslela, že není těhotná, protože neměla žádné příznaky.

„Až v červnu jsem nabyla přesvědčení, že jsem těhotná. Myslela jsem ale, že dítě se narodí až v říjnu nebo listopadu… Porodila jsem do záchodové mísy, v tu chvíli jsem nevěděla, co mám dělat, myslela jsem, že je mrtvé," pokračovala dál. Druhovi i matce pak řekla, že si plod nechala vzít, protože se nevyvíjel dobře.

Téměř roční holčička nyní žije s adoptivními rodiči v Chebu.


(Zdroj: Krimi Zprávy Cheb)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH

Nenalezen žádný záznam

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi online

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín